Za 3 zeszyty Kasandra zapłaciła 35zł. Ile kosztował kazdy z nich, jeżeli czysty kosztował 2 razy więcej niż zeszyt w linie i dwa razy taniej niz zeszyt w kratkę

Za 3 zeszyty Kasandra zapłaciła 35zł. Ile kosztował kazdy z nich, jeżeli czysty kosztował 2 razy więcej niż zeszyt w linie i dwa razy taniej niz zeszyt w kratkę
Odpowiedź

zeszyt w linie-x =5 zeszyt w kratke-4x =20 zeszyt czysty -2x = 10 suma-35zł x+2x+4x=35 7x+35/7 x=5

Dodaj swoją odpowiedź