Szkolna rada rodziców wygospodarowała 2100zł na zakup sprzętu telewizyjnego.upiono telewizor za 1389zł i magnetowid za 699zł.Za resztę postanowiono kupić kasety wideo.Jedna kaseta kosztuje 6zł 40 gr.Ile kaset kupiono?

Szkolna rada rodziców wygospodarowała 2100zł na zakup sprzętu telewizyjnego.upiono telewizor za 1389zł i magnetowid za 699zł.Za resztę postanowiono kupić kasety wideo.Jedna kaseta kosztuje 6zł 40 gr.Ile kaset kupiono?
Odpowiedź

2100-1389-699=12zł Jeśli jedna kaseta kosztuje 6,40zł, to wystarczy na zakup 1 kasety i zostanie 5,60zł reszty.

2100 - 1389 - 699 = 12 zł 12 zł: 6,40 zł = 1,875 odp. Kupiono jedna kasete wideo.

2100-1389=711 711-699=12 Odp. Kupiono kasetę, a reszta wyniosła 5,60 zł.

Dodaj swoją odpowiedź