wymień cechy żab przystosowujące ją do życia w środowisku wodno-lądowym

wymień cechy żab przystosowujące ją do życia w środowisku wodno-lądowym
Odpowiedź

Oczy: osłonięte powiekami, które chronią przed wysychaniem i urazami mechanicznymi. Krótkie kończyny przednie: umożliwiają dorosłym płazom poruszanie się na lądzie oraz w wodzie Długie kończyny tylne: są przystosowanie do wykonywania skoków w wodzie- do pływania: pływanie ułatwia błona między palcami Skóra: cienka, pozbawiona łusek, wilgotna: uczestniczy w wymianie gazowej. Skrzek- zawsze składany w wodzie Myślę że pomogłam;)

w wodzie -skóra pokryta śluzem -błona między palcami -klapki zabezpieczające otwory nosowe -zachodzi rozmnaźani -pory w skórze przez ktore pobieraja wode na lądzie oczy zabezpieczone 2 powiekami przed wysychaniem 2 pary kończyn płuca skóra pomaga w oddchaniu komórki barwnikowe sa na ladzie i w wodzie

Cechy żab przystosowujące je do życia w środowisku wodno-lądowym: - Ruchome połączenie czaszki z kręgosłupem. - Ciało spłaszczone grzbietowo-brzusznie. - Wykształcone kończyny, umożliwiające wykonywanie skoków. - Workowate płuca oraz powierzchnia skóry jako narządu oddechowe. - Powieki chroniące oczy przed wysychaniem. - Serce zbudowane z dwóch przedsionków i jednej komory. - Wykształcenie dwóch obiegów krwi. - Tylne kończyny zaopatrzone w błonę pławną. - Rozwój odbywa się w wodzie. - Kijanki oddychają skrzelami i posiadają płetwę. - Otwory nosowe znajdują się w górnej części głowy. - Są zmiennocieplne. Myślę, że pomogłam. ;)

Dodaj swoją odpowiedź