przyjmujac ze1 kg przypada około 5 jbkom oblicz koszt siedmiu jabłek1kg 2,69
przyjmujac ze1 kg przypada około 5 jbkom oblicz koszt siedmiu jabłek1kg 2,69
1 kg - 5szt x- 7szt x=7:5 x=1,4 kg 1kg=2,69 zł 1,4*2,69=3,77 zł
7 jabłek = 1 2/5kg 1 2/5kg * 2,69zł = 3,766zł
Ortografia się kłania;] 7-5=2 5 Jabłek to 100% 100:5=20 100%+20%=120% 2,69*0,20=0,538zl 2,69+0,538=3,228zł ODP:Koszt Siedmiu Jabłek wynosi 3,23zł.