Za 2 podręczniki zapłacono 30,10 . ile kosztował kazdy z nich jeśli 1 jest o 15% droższy ??
Za 2 podręczniki zapłacono 30,10 . ile kosztował kazdy z nich jeśli 1 jest o 15% droższy ??
jeden z nich kosztował17,30 a drugi 12,80
30,10 : 215 = 0,14 to 1% 0,14 × 15 = 2,1 zł 0,14 × 100 = 14 zł to cena I podręcznika 14 zł + 2,1 zł = 16,1zł to cena II podręcznika Sprawdzenie: 14 zł + 16,1 = 30,10 Odp: Jeden podręcznik kosztował 14 zł, a drugi 16,1 zł.