klient kupił w sklepie ,,Warzywko' dwa pomidory , które ważyły 0,22kg . oblicz , uwzgledniając zasady zaokrąglania , jaką powinien pobrać od niego sprzedawca? 1kg pomidorów kosztujw 7,30 zł

klient kupił w sklepie ,,Warzywko' dwa pomidory , które ważyły 0,22kg . oblicz , uwzgledniając zasady zaokrąglania , jaką powinien pobrać od niego sprzedawca? 1kg pomidorów kosztujw 7,30 zł
Odpowiedź

0,22*7,30zł=1,61zł

0,22 kg x 7,30 zł = 1,606 zł ≈1,60 zł Odp: Sprzedawca powinien pobrać od klienta 1,60 zł.

0,22 kg to prawie 0,20 czyli 1/5 (jedna piąta) 7,30 : 5 = 1,46 zł Odp: Powinien pobrać od niego 1,46 zł.

Dodaj swoją odpowiedź