zad.8 Pan Janusz kupil 8,5t węgla po 485zl za tonę.Ile zaplacil ? Pan Dominik kupil o 1350kg więcej węgla tego samego gatunku.Ile zaplacil ? prosze o szybką odp.!!!

zad.8 Pan Janusz kupil 8,5t węgla po 485zl za tonę.Ile zaplacil ? Pan Dominik kupil o 1350kg więcej węgla tego samego gatunku.Ile zaplacil ? prosze o szybką odp.!!!
Odpowiedź

1. Zapłacił 4122.5zł 2. Zapłacił 4777.25zł

Janusz: 8,5 * 485 = 4122,50 zł Dominik: 1250 kg = 1,25 t 8,5 + 1,25 = 9.75 9.75 * 485 = 4728.75 * - znak mnożenia skoro tona kosztuje 485 zł to tyle co pan janusz kupił czyli 8,5 mnożymy przez cene i potem podane kg zamieniamy na tonę i dodajemy do 8,5 i robimy to samo co wyżej ;) mam nadzieje, że zrozumiałe i licze na naj ; DD

Janusz zapłacił 4122.5 zł Dominik zapłacił 4777.25 zł

Dodaj swoją odpowiedź