ewa kupila bulki po 30groszy i rogale po 50 groszy ,lacznie 10 sztuk.gbyby kupila tyle rogali, ile kupila bulek oraz tyle bulek ile kupola rogali, to zaplacilaby o 1,2zloty wiecej

ewa kupila bulki po 30groszy i rogale po 50 groszy ,lacznie 10 sztuk.gbyby kupila tyle rogali, ile kupila bulek oraz tyle bulek ile kupola rogali, to zaplacilaby o 1,2zloty wiecej
Odpowiedź

8 x 0,30 = 2,40 - cena bułek 2 x 0,50 = 1,00 - cena rogali Razem zapłaciła 3,40 zł Gdyby kupiła: 2 x 0,30 = 0,60 -cena bułek 8 x 0,50 = 4,00 -cena rogali to razem zapłaciłaby 4,60 zł, czyli o 1,20 zł więcej

Dodaj swoją odpowiedź