Którego z bohaterów chciałbym mieć za przyjaciela i dlaczego-"Syzyfowe prace". Rozprawka z elementami charakterystyki.

Stefan Żeromski napisał książke pt. 'Syzyfowe prace'. Jednym z bohaterów tej książki jest Andrzej Radek. Pochodził on ze wsi Pajęcztn Dolny. Gdy troche urusł musiał pilnowac prosiąt i gęsi. jego rodzice byli przeciwni by ich syn uczył się i chodził do szkół, ale radek nie poddawał się pieszo ruszył do Klerykowa by tam rozwijać swoje umiejętności. Na początku nie miał on kolegów, ale po bojce w szkole i gdy został z niej wyrzucony Marcin Borowicz postarał sie by wrócił on do szkoły i od tej pory Radek i Marcin zostali przyjaciółmi. Pod koniec książki dowiadujemy się jakim Andrzej Radek był wspaniałym kolega, poniewaz jako jedyny podał swoja pomocna dłoń Marcinowi Borowiczowi gdy ten rozpaczał po wyjezdzie Biruty. I to właśnie dlatego chciałbym miec za przyjaciela Andrzeja Radka bo zawsze w trudnej sytuacji mugłbym liczyc na jego pomoc.