Nie umiesz = nie rób ! Bardzo proszę 6-klasistów lub osoby powyżej 13 lat . Zadania są w załączniku jest ich 9, proszę o rozpisanie się. Ten kto dobrze wszystko zrobi DAM 60 PKT. I NAJ!

Nie umiesz = nie rób ! Bardzo proszę 6-klasistów lub osoby powyżej 13 lat . Zadania są w załączniku jest ich 9, proszę o rozpisanie się. Ten kto dobrze wszystko zrobi DAM 60 PKT. I NAJ!
Odpowiedź

2. 15m/s = 900m/min = 54km/h Odp. Prędkość pociągu wynosi 54km/h 3. 20m/s= 72km/h, 60km/h 72 km ×2,5=180 km 60 km ×2,5= 150 km 180 km+150km=330 km Odp.Odległość między miastami wynosi 330 km. 4. turysta-5 km/h rowerzysta- 250m/min = 1km/4min = 15km/h (w 2 godziny turysta przeszedł 10 km) 2h×5km=10km 3godziny drogi turysty=10 km+5km(jeszcze jedna godzina) = 15 km rowerzysta wyruszył 2 godziny później jadąc 15 km/h Odp. Rowerzysta spotkał turystę po 15 km drogi czyli po 1 h drogi rowerzysty i 3 h drogi turysty 5. 60 km/h = 1 km/min = 250m/25s 100m+150m=250 m Odp. Ten pociąg przejedzie most w 25 s. 6. 80km/h+40km/h=120km/h 120km/h= 2km/min 6 s. to 1/10 część minuty 2km=2000m 2000÷10=200 Odp. Pierwszy pociąg ma długość 200m. 7. 60km/h+30km/h=90km/h 125m+125m=250m 90km/h=1,5km/min 1,5km=1500m 1500m:250=6 Odp. Pociąg pospieszny będzie wyprzedzał pociąg podmiejski 6 s. 8. 2,5h=(60kmx2)=120km 120kmx3=360 km Odp. Odległość między miastami wynosi 360 km 9. 300km÷50km/h=6h samolot przeleci w tym czasie: 200km/hx6h= 1200km Odp. Samolot w tym czasie przeleci 1200 km 10. Odp. Dojadą równo .

Dodaj swoją odpowiedź