Zadania są w załącznikach, proszę o jak najszybsze rozwiązanie a uratujecie mii:)mnie:D Najpóźniej do wtorku.

Zadania są w załącznikach, proszę o jak najszybsze rozwiązanie a uratujecie mii:)mnie:D Najpóźniej do wtorku.
Odpowiedź

1. 5*8*x=8 x=⅕ dm na minutę 10 * ⅕ = 2dm 2. 2000/100 = 20 20*8 = 160 l miesięcznie 1,6*160 = 256zł miesięcznie 2208/256 = 8⅝ miesiąca 3. okno: vat 22%*1200 = 0,22*1200 = 264zł razem 1200+264 = 1464zł drzwi: x+0,22x=3538 1,22x = 3538 x = 2900zł (netto) 0,22*2900 = 638(vat) 4. a)100%-25%-10%-15%-20% = 30% 30% --- 90 100% --- x x = 90*100/30 = 300 b) 20% = ⅕ ⅕*360 = 72° 5. 10kg * 0,1 = 1kg 1kg * 0,2 = 0,2 kg 6. R = 28/2 = 14 r = (28-14)/2 = 7 P = 14²π - 7²π = π(196-49) = (22/7) * 147 = 3234/7 = 462 7. x = 150 + ⅓x + ⅙x x - (2/6)x - ⅙x = 150 ½x = 150 x = 300 8. 125² = 15625 m² 1 ha --- 10000 m² x --- 15625 m² x = 15625/10000 = 1,6 ha 9. 2πr = 33 (22/7)r = 16,5 r = 5¼ D = 10½ V = (1/12) * (22/7) * (2 * (10½)² + 7²)12 = (11/42) * (2*110¼ + 49)*12 = (132/42) * 269½ = 847 dm³ 10. m(w/100) + m = M

1 V=5*8*6=240 dm³ 1min---8dm³ 10min--80dm³ 80/240=1/3 wysokści czyli 1/3*6=2 dm 2 2208zł-koszt 7l/100km benzyna 8l/100km gaz m-c 2000km koszt benzyny 3,80zł/litr gazu 1,60zł/litr 2000:100=20 benzyna: 7*20=140 litrów koszt: 140*3,80=532zł 2000:100=20 benzyna: 8*20=160 litrów koszt: 160*1,60=256zł miesięczny zysk=532-256=276zł 2208:276=8 miesięcy 3 okno: 22%*1200=264zł razem: 1464zł drzwi:122%x=3538 x=2900zł Vat=3538-2900=638zł 4 a)jezioro: 100%-(25+10+15+20)=30% to 90osób całość to 300osób b) 1/5*360stopni=72 stopnie 5 0,8*0,9*10kg=7,2kg 10kg-7,2kg=2,8kg 6 P=π*14²-π*7²=22/7(196-49)=22/7*147=22*21=462 m² 7 x-dł. mostu 1/3 x+1/6 x=1/2 x zatem 150m=1/2 x x=300m - cały most 1/6 *300=50m - szer.rzeki 8 a²=125²=15625 m²=1,5625 ha≠1,6 ha 9 h=12dm d=7dm obw=πD=33dm D=33:22/7 D=10,5 dm V=1/12*22/7*(2*10,5²+7²)*12 V=22/7*(2*110,25+49) V=22/7*(220,5+49) V=22/7*(269,5) V=5929/7=847 dm³ 10 w=(M-m)/m*100 /*m mw=(M-m)*100 /:100 mw/100=M-m /+m mw/100 +m=M

Dodaj swoją odpowiedź