opisz jedna wybraną przygodę Tomka Sawyera z książki Przygody Tomka Sawyera : Malowanie Płotu Niechęć do szkoły W szkółce niedzielnej Palenie papierosów Powrót z wyspy piratów Przygoda w szkole minimalnie 10 zdan

Tomek został ukarany za bójkę przez ciotkę Polly. Miał za karę pomalować płot. Tomek jednak bardzo chciał iść bawić się z innymi dziećmi. Wpadł więc na znakomity pomysł. Zaczął udawać przed Bene Rogersem, że malowanie płotu jest świetną zabawą. Chłopiec początkowo sceptycznie nastawiony dał się przekonać Tomkowi i uprosił głównego bohatera, by ten dał mu spróbować. Chętnych do malowania płotu przybywało a Tomek "wspaniałomyślnie" pozwalał na tą wspaniałą zabawę innym dzieciom. W ten sposób nie dość,że płot był pomalowany to na dodatek Tomek się nie namęczył. Poza tym dostał dużo fantów jako zapłatę od dzieci za dopuszczenie do malowania.