1 . Opisz losy Andrzeja Radka w 10 punktach ( plan wydarzeń ) ` to jest z książki " Syzyfowe Prace "

1. Smutne dzieciństwo chłopskiego syna w Pajęczynie Dolnym. 2. Spotkanie z korepetytorem Paluszkiewiczem oraz zainteresowanie chłopca nauką. 3. Wyjazd do szkoły w Pyrzogłowicach, śmierć nauczyciela. 4. Podróż do Klerykowa - praca jako korepetytor i mieszkanie u pana Płoniewicza. 5. Pierwsze dni w szkole. 6. Złe traktowanie Andrzeja przez kolegów, czego wynikiem jest bójka z Tymkiewiczem. 7. Uratowanie Andrzeja przez Marcina Borowicza i ponowne przyjęcia chłopca w poczet uczniów. 8. Przyjaźń z Borowiczem. 9. Andrzej dołącza do kółka samokształceniowego, matura. 10. Przyjacielski gest.