proszę o rozwiązanie zadań znajdujących się w załączniku.Prosze o rozwiązanie zadań a nie zabranie punktów za nic. Z góry dziękuje.

proszę o rozwiązanie zadań znajdujących się w załączniku.Prosze o rozwiązanie zadań a nie zabranie punktów za nic. Z góry dziękuje.
Odpowiedź

zadanie 1. Dane: v=25 m/s t=30 min=1800 s Szukane: s=? Rozwiązanie: v=s/t[m/s] s= v*t[m] s=25*1800 s=45000 m=45 km 25m/s= 25/1000/1/3600=25*3600/1*1000= 90000/1000=90 km/h Odp. Samochód prze będzie 45 km. zadanie 2. v=a*t v=4m/s2 *12,5s v=50m/s2 * s sekundy się skracają v=50m/s zadanie 3. a=F/m=12N/2,5kg=4,8m/s2 zadanie 4. P = F:S F = P*S P = 3,5hPa = 350Pa S = 12m^ F = 350Pa*12m^ F = 4200N F = 4,2kN zadanie 5. Dane: q (ro) = 800 kg/m3 v = 4,5 cm3 = 0,000045 m3 m = ? q = m/v m = q * v Rozwiązanie: m = 800 * 0,000045 m = 0,036kg zadanie 6. p - pęd m - masa v - prędkość p=m*v v=p/m v= 0,124 kg*m/s / 6,2kg = 0,02m/s zadanie 7. dane: Siła o wartości 45J pracę 18W Szukane: s=? Rozwiązanie: F=45n W=18J W=F*s s=W/F s=18/45 s=0,4m Odp:Przesunięcie tego ciała wynosi 0,4 m zadanie 8. 2,1kW=2100W 12min=720s P=W/t P=W/t /*t P*t=W W=2100W*720s W=1512000W*s W=1512000J W=1512KJ zadanie 9. T= 2s f=1/T f=1/2s f= ½ Hz zadanie 10. T-okres V-prędkość=12m/s r-promień=2m V=2πr/T V*T=2πr T=2πr/V T=2π2m/12m/s T=4πm/12m/s (skracamy 4 i 12 oraz jednostki-metry) T=πm/3m/s (za π podstawiamy 3,14) T=3,14/3s T=1,04(6)s≈1,05s Odp.: Okres wynosi 1,05s. zadanie 11. Dane : m=2,5kg ΔT=12°C - 0°C = 12°C = 12K Cw= 4200/J/kg*K Q= ? Wzór i przekształcenie : Cw= ΔQ/m*ΔT | * (m*ΔT) Cw * ( m*ΔT) = ΔQ Obliczenia : 4200J/kg*K * ( 2,5kg * 12K) = ΔQ - ( tutaj skóć kg i kelwiny. ) 4200J * 30 = ΔQ 126 000J = ΔQ Odp. Energia wynosi 126 000 J. zadanie 12. Dane: m=2,5kg ΔT = 12 stopni cw = 4200J/kg*K Szukane: Ec=Q=? rozwiaznia: Q = m*cw*ΔT = 2,5 kg * 4200J/kg*K * 12K = 126000J = 126kJ adanie 2 Ile wody ogrzano o 2K jesli zuzyto przy tym 8.4kJ energii? DAne: E=Q=8,4kJ ΔT = 2K cw= 4200J/kg*K szukane: m=? rozwiazanie Q=m*cw*ΔT m = Q/ cw*T m = 8400J / 4200J/kg*K * 2K = 1kg zadanie 13. Ct-cieplo topnienia Q-cieplo dostarczone cialu m-masa ciala Q=Energia Q= 134 kJ = 134000 J m=?? Ct=335 000 J/kg Ct=Q:m m=Q:Ct (po przeksztalceniu) m=134000 J : 335 000 J/kg = 0,4 kg (J sie skroca) Odp:Masa lodu wynosila 0,4 kg. zadanie 14. I=0,4A q=0,05C t=? q=I*t t=q/I=0,05C/0,4A=0,125s zadanie 15. R - oporność = 2,1Ω I prąd w obwodzie = 6300 mA = 6,3A U - napięcie w obwodzie = IR = 6,3 razy 2,1 = 13,23 V zadanie 16. Dane a = 6 m/s^2 s = 12 m Szukane t = ? s=(a * t^2)/2 2s = a * t ^2 t^2 = 2s / a t = sqrt (2s/a) t = sqrt (24/6) t = sqrt (4) t = 2 s Ciało potrzebuje 2 sekundy, by pokonać drogę 12 m przy przyśpieszeniu 6 m/s^2 zadanie 17. lambda=V/f Stąd V=lambda*f=0,4m * 60Hz=24 m/s zadanie 18. Dane: m1 = 80 kg - masa mężczyzny V2 = 16 m/s - prędkość rzeczy m2 = 5 kg - masa rzeczy p = 5 kg * 16 m/s = 80 kg*m/s - pęd mężczyzny, a także rzeczy Szukane: V1 = ? - prędkość mężczyzny Wzór: p = m * V p/m = V V = p/m Obliczenia: V = 80 kg/m*s : 80 kg [kg * m * 1/s * 1/kg = m/s] V = 1 m/s Odp.: Mężczyzna cofnął się z prędkością 1 m/s. zadanie 19. 234kN=234000 N 234000 N:10 = 23400 kg zadanie 20. Vk = gt = 10m/s2*42,3s = 423m/s Pod koniec spadania uzyska 423m/s. zadanie 21. r₁=3m r₂=? F₁=400N F₂=600N F₁×r₁=F₂×r₂ 400Nx3m=600Nxr₂ r₂=1200Nm-600N r₂=600m zadanie 22. Dane: W = 6,9kJ = 6900J s=3m g=10m/s² Szukane: m=? Wzór: W=F*s F=m*g W=m*g*s/ :(s*g) W ___ = m s*g Rozwiązanie 6900J _____ =m 3m*10m/s² 6900 kg*m/s² * m ________________ =m 30m*m/s² 230 kg = m zadanie 24. Dane: masa = o,6t = 600 kg energia = 1,2 kJ = 1200 J Szukane: prędkość = ? Energia = ½m*v²|:½m v² = 1200J:½*600kg v² = 1200J:300kg v² = 4m/s v² = √4m/s = 2m/s zadanie 25. 1/R=1/R1+1/R2+1/R3 1/R=1/2+1/4+1/5 1/R=10/20+5/20+4/20 1/R=19/20 R=20/19 oma MYŚLĘ, ŻE POMOGŁAM :) :) LICZĘ NA NAJ :)

1. 25 m/s = 25 * 1000/3600 = 90 km/h s = 90 * 0,5 = 45km 2. a = 4 t= 12,5 v = at = 4*12,5 = 50 m/s 3. m=2,5kg F = 12N a = F/m = 12/2,5 = 4,8 N/kg 4. p=3,5 hPa = 350 Pa s = 12 F = ps = 350*12 = 4200 N 5. d = 800 V = 4,5 cm³ = 0,0000045 m³ m = Vd = 0,0000045 * 800 = 0,0036 kg = 3,6 g 6. m = 6,2 kg p = 0,124 v = p/m = 0,124/6,2 = 0,02 m/s 7. nie wiem skąd masz te zadania ale są błędy w jednostkach. F = 45 N W = 18 J s = W/F = 18/45 = 0,4 m 8. P = 2,1 kW = 2100 W t = 12 min = 720s W = P/t = 2100/720 = 2,917 J 9. T = 0,005s f = 1/T = 1/0,005 = 200 Hz 10. v = 12 m/s r = 2m s = 2πr = 4π t = s/v = 4π/12 = ⅓π s 11. m = 2,5kg ΔT = 12° = 285K Q = mcΔT = 2,5 * 4200 * 285 = 285000 J 12. ΔT = 2K Q = 8,4kJ = 8400 J m = Q/cΔT = 8400/4200*2 = 1 kg 13. Q = 134kJ = 13400J q = 335000 J/kg m = Q/q = 13400/335000 = 0,04 kg 14. I = 0,4A q = 0,05C t = I/q = 0,4/0,05 = 8s 15. R = 1,2Ω I = 6300mA = 6,3A U = IR = 1,2 * 6,3 = 7,56 V 16. a = 6 s = 12 s = ½at² 12 = ½*6*t² 4 = t² t=2s 17. λ = 0,4m f = 60Hz v = λf = 0,4 * 60 = 24 m/s 19. 234kN = 234000N m = F/g = 234000/10 = 23400 kg 20. t = 42,3 g = 10 v = gt = 42,3*10 = 423 m/s 21. M₁ = 3*400 = 1200 Nm M₂: 1200 = 600 * x x = 1200/600 x = 2 m 22. h = 3m E = 6,9 kJ E = mgh 6,9 = m*10*3 m = 6,9/30 m = 0,23 kg 23. brak 24. m = 0,6t = 600kg E = 1,2 kJ = 1200J E = mv²/2 2E/m = v² 2*1200/600 = v² 2400/600 = v² 4 = v² v = 2 m/s 25. (1/R) = ½ + ¼ + ⅕ (1/R) = (10/20) + (5/20) + (4/20) (1/R) = (19/20) R = 20/19 = 1,053 Ω

Dodaj swoją odpowiedź