Ważne!!!!! Nazwiska przywódców (II w.ś.): Rząd Vichy- Wolna Francja- Faszyści Norwescy- ZSRR- Włochy- Polityczne skutki II w.ś. Atak Niemiec na Francje- rok Jakie układy łączyły Polskę i ZSRR?

Ważne!!!!! Nazwiska przywódców (II w.ś.): Rząd Vichy- Wolna Francja- Faszyści Norwescy- ZSRR- Włochy- Polityczne skutki II w.ś. Atak Niemiec na Francje- rok Jakie układy łączyły Polskę i ZSRR?
Odpowiedź

1 - philippe petain 2 Charles de Gaulle - na 99% 3 Vidkun Quisling został on u sunięty kilka dni po ataku na norwegię 9 kwietnia 1940roku 4 juzef stain 5 benitto musolini 7 Rabunkowa polityka okupantów i przebieg działań wojennych znacząco osłabiły gosp. Polski 8 10 maja 1940roku do 22 czerwca 1940 roku 9 układ sikorski majski z dnia 3o lipca 1941 roku na 99% dobrze 2 licze na najl.

Rząd Vichy-Philippe Pétain Wolna Francja-Charles de Gaulle Faszyści Norwescy-Vidkun Quisling ZSRR- Stalin Józef Włochy-Musollini Polityczne skutki II w.ś. Wskutek wojny z powodu zniszczeń i strat materialnych pozycję na arenie międzynarodowej straciły Wielka Brytania, Japonia, Niemcy i Francja. Od teraz los Europy zależał w głównej mierze od USA i ZSRR. Po konferencji w Jałcie w lutym 1945 roku nastąpił polityczny podział Europy na blok zachodni i blok wschodni (początek zimnej wojny). Na zebraniu Wielkiej Trójki potwierdzającym spotkanie w Teheranie ustalono, że terytoria, zdobyte przez Armię Czerwoną znajdą się w strefie wpływów ZSRR, a te wyzwolone przez aliantów zachodnich – w strefie wpływów państw zachodnich. W ten sposób Polska i pozostałe kraje Europy środkowo-wschodniej stały się zależne od ZSRR, natomiast Grecja, Włochy, Francja i Benelux, a po kilku latach także cała Austria – w bloku zachodnim. Jugosławia i Albania opanowane po wycofaniu się Niemców i Włochów przez armię partyzantów Josipa Broz Tito pozostały po wojnie od ZSRR zasadniczo niezależne, choć oba te kraje poszły w następnych latach drogą komunistyczną. Atak Niemiec na Francje- 1940 Jakie układy łączyły Polskę i ZSRR? - układ warszawski warszawski - pakt sikorski-majski

Dodaj swoją odpowiedź