Opisz co zrobić.(przynajmniej do każdego 2 zdania): Krwotok nosa Otwarte złamanie ręki w przedramieniu Zamknięte złamanie ręki w przedramieniu Ciało obce w oku Proszę o dokładność i z góry dziękuje.

Opisz co zrobić.(przynajmniej do każdego 2 zdania): Krwotok nosa Otwarte złamanie ręki w przedramieniu Zamknięte złamanie ręki w przedramieniu Ciało obce w oku Proszę o dokładność i z góry dziękuje.
Odpowiedź

hm..jak sięma krwotok nosa to pochylic sie w dół a na kak i czoło położyc zimny okład

Pierwsza pomoc przy krwotoku z nosa 1. Posadź ratowanego z głową lekko pochyloną do przodu. Nie odchylaj głowy do tyłu ponieważ powoduje to spływanie krwi do tchawicy lub gardła może to spowodować np. zakrztuszenie lub błędną interpretacje wyników przez lekarzy przy dalszym badaniu. Poza tym przy nisko ułożonej głowie krwawienie się nasila. 2. Poinformować poszkodowanego aby oddychał ustami, 3. Połóż na karku zimy okład np. nasączony zimną wodą ręcznik lub owinięte w ściereczkę kostki lodu. Zimno spowoduje obkurczenie się naczyń krwionośnych i zmniejszy się krwotok. 4. Daj poszkodowanemu gazik lub chusteczkę którą ma przyłożyć sobie do nosa. Ogólne zasady postępowania doraźnego w przypadkach złamań. Na miejscu wypadku podjąć czynności mające na celu zachowanie życia poszkodowanego. Należy: - zapewnić drożność dróg oddechowych; - zapewnić skuteczne oddychanie (niekiedy musi być ono sztuczne); - zapewnić funkcję układu krążenia; - zatamować krwawienie; - opatrzyć ranę i założyć skuteczne, prowizoryczne unieruchomienie; - jak najszybciej przekazać chorego do ośrodka, w którym zostanie mu udzielona wszechstronna pomoc (uszkodzenia wielonarządowe). Najlepszą opiekę zapewniają ośrodki wielospecjalistyczne, w których możliwe jest jednoczasowe lub szybko następujące po sobie leczenie przez różnych specjalistów. Pierwsza pomoc w złamaniach. Złamanie wymaga natychmiastowego postępowania leczniczego. Dlatego po udzieleniu pierwszej pomocy należy przetransportować chorego do lekarza. Podstawową zasadą postępowania jest unieruchomienie wg. zasad Pota w złamaniu zamkniętym. Ciało obce w oku # Zalecenia ogólne Należy bezzwłocznie udać się do okulisty. Nie wolno prowadzić samochodu # Nie powinno się trzeć oka # Do czasu badania zaleca się trzymać oko zamknięte # Ciało obce usuwa się w znieczuleniu miejscowym (krople) i jest to bezbolesne, ale wymaga współpracy pacjenta. Po usunięciu ciała obcego, do czasu zagojenia się ubytku nabłonka rogówki, zaleca się noszenie opatrunku, aby oko było zamknięte # Po ustąpieniu dolegliwości stopniowo można podjąć normalną aktywność # Brak jest szczególnych zaleceń dotyczących diety Leczenie farmakologiczne # Krople i maści z antybiotykami w celu zapobieżenia infekcji # Tabletki przeciwbólowe Mam nadzieję, że pomogłam. Licze na naj ;)

Krwotok nosa-Chwyć nos pomiędzy kciuk i palec wskazujący, a następnie uciskaj delikatnie nozdrza do przegrody nosowej ze zmiennym naciskiem przez około 15 minut.

Dodaj swoją odpowiedź