1. Tryb życia owadów. 2.Różnorodność owadów. 3. Rola owadów w przyrodzie i w życiu człowieka

1owady żyją nie tylko w dzień ale także i w nocy. Żyją w ziemi w powietrzu wszędzie. 2 Owady są różne: motyle ćmy dżdżownice muchy pszczoły osy bąki. 3 niektóre owady pomagają w życiu człowieka np. dna roli gdzie uprawia się różne warzywa. Owady na roli zabijają szkodniki.

1.Nieliczne gatunki prowadzą tryb życia drapieżny, atakując inne owady.Przystosowaniem do drapieżnego trybu życia u owadów są dobrze wykształcone narządy zmysłu.Drapieżne owady stosują różne sposoby polowania, np.: zasadzkę ( larwy trzyszczy, zajadki), aktywną pogoń (ważki, świetliki) oraz zastawienie pułapki (larwy chruścików, np. Cyrnus, Holocentropus). Ofiarami owadów drapieżnych są różne grupy zwierząt, raczej niewielkich rozmiarów (w przypadku, gdy ofiara jest znacznie większa od drapieżnika używa się terminów pasożytnictwo, zobacz np. wszy, pchły, owady krwiopijne).Częśc z nich prowadzi nocny tryb życia. 3.Liczne gatunki owadów mają wielkie znaczenie dla ludzi, gdyż odgrywają zasadniczą rolę w zapylaniu roślin uprawnych. Przykładami mogą być pszczoła miodna i ryjkowiec palmowy.Poza tym, niektóre zjadaja szkodniki np, biedronka mszycę. 2. Róznorodność przede wszystkim zależy od trybu życia, *1Błonkoskrzydłe * 2 Chruściki * 3 Chrząszcze * 4 Karaczany * 5 Modliszki * 6 Motyle * 8 Pluskwiaki równoskrzydłe * 9 Pluskwiaki różnoskrzydłe * 10 Prostoskrzydłe * 11 Sieciarki * 12 Skorki * 13 Ważki * 14 Wielbłądki * 15 Wojsiłki pozdr i liczę na naj :)