Grzegorz kupił a kg orzechów laskowych po x zł za kilogram i a kg orzechów nerkowca po 2x zł za kilogram. Jaka była cena 1 kg tej mieszanki?

Grzegorz kupił a kg orzechów laskowych po x zł za kilogram i a kg orzechów nerkowca po 2x zł za kilogram. Jaka była cena 1 kg tej mieszanki?
Odpowiedź

x zł - liczba orzechów laskowych 1 kg 2x zł - cena orzechów nerkowca 1 kg a - liczba kg orzechów laskowych a - liczba kg orzechów nerkowca x+2x=3x 3x:2=1,5x Odp. Cena 1kg tej mieszanki wynosi 1,5x zł

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Grzegorz kupił a kg orzechów laskowych po x zł za kilogram i a kilogram orzechów nerkowca po 2x zł za kilogram.Jaka była cena 1 kg tej mieszanki?

Grzegorz kupił a kg orzechów laskowych po x zł za kilogram i a kilogram orzechów nerkowca po 2x zł za kilogram.Jaka była cena 1 kg tej mieszanki?...

Matematyka

Grzegorz kupił a kg orzechów laskowych po x zł za kilogram i a kg orzechów nerkowca po 2x zł za kilogram. Jaka była cena 1 kg tej mieszanki? proszę o pomoc to już na jutro

Grzegorz kupił a kg orzechów laskowych po x zł za kilogram i a kg orzechów nerkowca po 2x zł za kilogram. Jaka była cena 1 kg tej mieszanki? proszę o pomoc to już na jutro...

Matematyka

Grzegorz kupił y kg orzechów laskowych po x zł za kilogram i y kg orzechów nerkowca po 2x zł za kilogram. Jaka była cena 1 kg tej mieszanki ?

Grzegorz kupił y kg orzechów laskowych po x zł za kilogram i y kg orzechów nerkowca po 2x zł za kilogram. Jaka była cena 1 kg tej mieszanki ?...

Matematyka

Grzegorz kupił ,,a' kg orzechów laskowych po ,,x' zł za kilogram i ,,a' kg orzechów nerkowca po 2x zł za kilogram. Jaka była cena 1 kg tej mieszanki? prosze o szybką odp;))

Grzegorz kupił ,,a' kg orzechów laskowych po ,,x' zł za kilogram i ,,a' kg orzechów nerkowca po 2x zł za kilogram. Jaka była cena 1 kg tej mieszanki? prosze o szybką odp;))...

Matematyka

Grzegorz kupił a kg orzechów laskowych po x zł za kilogram i a kilogramów orzechów nerkowca po 2x zł za kilogram.Jaka była cena jednego kg tej mieszanki.

Grzegorz kupił a kg orzechów laskowych po x zł za kilogram i a kilogramów orzechów nerkowca po 2x zł za kilogram.Jaka była cena jednego kg tej mieszanki....