działka ma 3 ary i za metr kwadratowy trzeba zapłacic 400zł gruga działka ma 1,5 ha i kosztuje 4zł za metr kwadratowy jaka kwota trzeba dysponować aby kupic obie działki?

działka ma 3 ary i za metr kwadratowy trzeba zapłacic 400zł gruga działka ma 1,5 ha i kosztuje 4zł za metr kwadratowy jaka kwota trzeba dysponować aby kupic obie działki?
Odpowiedź

1a - 100m2 3a = 300m2 400x300=120000zł 1ha=1000m2 1,5ha = 1500m2 1500x4=6000zł 120000+6000=126000zł

ar - 100 m2 3 ary - 3*100 m2 = 300m2 400 zł * 300 = 120000zł ha - 10000 m2 1,5 ha = 1,5 * 10000m2 = 15000m2 15000m2 * 4zł = 60000zł 120000zł + 60000zł = 180000zł - tylr trzeba mieć pieniędzy

1. Trzeba zamienić 3 ary na metry kwadratowe 1ar= 100 metrów kwadratowych 3 ary to 3*100=300 metrów kwadratowych 300*400=120000zł 2.Trzeba zamienić 1,5ha na metry kwadratowe 1ha=10000 metrów kwadratowych 1,5 *10000=15000 metrów kwadratowych 15000*4=60000 3.Lączny koszt 60000+120000=180000 zł

Dodaj swoją odpowiedź