Siema Mam zadanie z przyrody ; (( Musza napisać co daje pajęcza sieć I opisać jakiegoś pajęczaka na jutro ; (( Mam nadzieje że dacie rade ; ))

Siema Mam zadanie z przyrody ; (( Musza napisać co daje pajęcza sieć I opisać jakiegoś pajęczaka na jutro ; (( Mam nadzieje że dacie rade ; ))
Odpowiedź

pajęcza sieć jest to nić produkowana przez pająka...jest ona płapką na owady itp. zwierzęta...nić jest lepka w tych cienkich miejscach a na głównych niciach nie poto by pająk mógł się po nie poruszać...nić prawie niezauważalna dlatego owady w nią wpadają...tak złapane ofiary pająki zawijają w nić uśmiercają a potem zjadają

siec pajaka słuzy do: •budowy pułapek np. sieci łownych, wykorzystywanych do polowania na zdobycz, •unieruchamiania i przechowywania zdobyczy •budowy kokonu (ochrona jaj) •wyścielania gniazda i kryjówki (gdzie mogą linieć, składać jaja lub czyhać na ofiarę), •asekuracji – lina asekuracyjna zapobiegająca upadkowi, •lokomocji – transport powietrzny (pająki babiego lata), •i szeroko pojętej komunikacji. opisz : Zaleszczotek książkowy Niewielkie stworzenie może na pierwszy rzut oka przestraszyć swym wyglądem. Bać się go powinny jednak tylko małe zwierzęta, gdyż, choć jest drapieżnikiem wyposażonym w gruczoły jadowe, to osiąga zaledwie około 3 mm długości. Zaleszczotki należą do gromady pajęczaków, są więc spokrewnione między innymi ze skorpionami i pająkami. Są ciemnobrązowe z wyraźnymi poprzecznymi prążkami na odwłoku. Przypominają nieco połączenie ciała kleszcza ze szczypcami skorpiona. Dzięki nietypowemu układowi odnóży krocznych (dwie pary skierowane do przodu, dwie do tyłu) potrafią przemieszczać się we wszystkich kierunkach. Dodatkowo wyposażone są w pokaźnych rozmiarów kleszcze, służące do chwytania pokarmu. Szczypczyki te posiadają gruczoły jadowe pomocne w polowaniu. Zaleszczotki podobnie jak pozostałe pajęczaki nie potrafią latać. Często jednak odbywają powietrzne podróże na odnóżach większych od siebie owadów, takich jak na przykład muchy. Występują zazwyczaj pod korą uschniętych drzew bądź pod kamieniami. Spotkać je można także na strychach lub w książkach, gdzie chętnie likwidują roztocza oraz szkodniki niszczące woluminy. Często występują także w ulach, gdzie pełnią pożyteczną rolę, żywiąc się wszolinkami pszczelimi i młodymi gąsienicami barciaka. Najpopularniejszy w Polsce jest zaleszczotek książkowy – jego nazwa wzięła się od jednego z potencjalnych siedlisk. Mimo, iż zwierzęta te są bardzo powszechne, mało kto o nich słyszał, a tym bardziej je widział. Zobaczone po raz pierwszy zazwyczaj budzą strach. Nie należy się ich jednak bać, gdyż dla ludzi są całkowicie niegroźne, a przy tym bardzo pożyteczne.

sieć pajęczakuw jest baardzo dorze złorzona

Dodaj swoją odpowiedź