ułóż 3 zdania, w których będzie: w pierwszym: jedna przydawka, dwa dopełnienia; w drugim: podmiot domyślny, dopełnienie, 2 okoliczniki; w trzecim: orzeczenie imienne, przydawka, dopełnienie, 2 okoliczniki... dam naj:)

I zdanie : O zielonych jablkach rozmawia Basia z koleżankami. II zdanie : Złożył przysięgę Kasi wczoraj w parku. III zdanie. : Zbyszko stał się przystojnym meżczyzną po przybyciu od Danusi, spod gospody " Pod lutym Turem" myslę, że będzie to dobrze:)

2.Dzisiaj szedłem z kolegą do szkoły na godzinę 8.00 a wróciliśmy 13.25 3.Moja koleżanka którą bardzo lubię zna mnie od miesiąca i chce zostać znaną osobą w przyszłości P.S Pierwszego nie wiem i proszę o wyrozumiałość bo nie wiem do końca czy jest dobrze.