Oblicz, ile zapłacono za zakupy. a) 1/2kg po 2zł/kg b) 2,5kg po 1zł/kg c) 3/4kg po 4zł/kg d) 75dag po 8zł/kg e) 0,3kg po 2,50 zł/kg i 1/2kg po 7,50 zł/kg razem: f) 25dag po 17zł/kg i 3/4kg po 23 zł/kg razem:
Oblicz, ile zapłacono za zakupy.
a) 1/2kg po 2zł/kg
b) 2,5kg po 1zł/kg
c) 3/4kg po 4zł/kg
d) 75dag po 8zł/kg
e) 0,3kg po 2,50 zł/kg i 1/2kg po 7,50 zł/kg
razem:
f) 25dag po 17zł/kg i 3/4kg po 23 zł/kg
razem: