Proszę niech ktoś mi odpowie na pytania. 1.Co pozwoliło Małemu Księciu zrozumieć miłość do róży? 2.Czym się różni świat dorosłych od świata dzieci? 3.Dlaczego dorośli nie potrafią patrzeć na świat dzieci? 4.Jakim zapragnął być Mały Książę?

Proszę niech ktoś mi odpowie na pytania. 1.Co pozwoliło Małemu Księciu zrozumieć miłość do róży? 2.Czym się różni świat dorosłych od świata dzieci? 3.Dlaczego dorośli nie potrafią patrzeć na świat dzieci? 4.Jakim zapragnął być Mały Książę?
Odpowiedź

1. Spotkanie z lisem nauczył się, co to znaczy być odpowiedzialnym zrozumiał, że przyjaźnić się to znaczy „stworzyć więzy” żeby się z kimś zaprzyjaźnić, trzeba najpierw oswoić oswajanie wymaga cierpliwości kiedy poznajemy nową osobę powinniśmy oceniać ją sercem oswojenie wiąże się z troską i potrzebą spędzania wspólnego czasu Spotkanie z różami w Ogrodzie Tysiąca Róż zrozumiał, że zanim wyruszył w podróż już oswoił Różę i nie powinien jej zostawiać odkrył, że jego Róża nie jest jedyną we Wszechświecie, ale mimo tego była dla niego najpiękniejsza znalazł różnicę między słowami „jedna” i „jedyna” o umiejętności obdarzania kogoś uczuciem decyduje to, czy dojrzeliśmy do tego uczucia umieć tolerować wady i zalety 2. 3. Świat dorosłych: nie potrafią patrzeć na świat oczami dziecka nie rozumieją dziecięcych zapominają, że sami byli kiedyś dziećmi często nie potrafią znaleźć celu najważniejsze są dla nich dobra materialne ślepo słuchają poleceń brak im wrażliwości, wyobraźni, fantazji ciągle za czymś gonią lubią mieć władzę lubią oceniać zajmują się tylko poważnymi sprawami Świat dzieci: są ufne mają dużą wyobraźnie są beztroskie wiedzą, czego chcą muszą mieć jasno postawione cele w dążeniu do prawdy są dociekliwe nie lubią ludzi oceniać szukają przyjaciół nie lubią czuć ograniczeń 4. Mały Książę doszedł do wniosku, że najważniejsze wartości w życiu każdego człowieka to: przyjaźń, miłość, zaufanie, odpowiedzialność za drugą osobę, wiara , poświęcenie się dla innych, „patrzenie sercem”, obiektywna samoocena, itp.

Dodaj swoją odpowiedź