Oblicz ile zapłacono za zakupy. 25 dag sera po 17 zł/kg i 3/4 kg szynki po 23 zł/kg
Oblicz ile zapłacono za zakupy.
25 dag sera po 17 zł/kg i
3/4 kg szynki po 23 zł/kg
*-razy 0.25 kg *17zł/kg=4.25 zł. 3/4=0.75kg.* 23 zł/kg=17.25zł 4.25 + 17.25=21.50 zł.
0,25*17=4,25 0,75*23=17,25 4,25+17,25=21,50 odp ZAzakupy zapłcono 21zl 50gr
SER 25dag = 0,25kg 0,25×17zł = 4,25zł 4,25zł zapłacono za ser. SZYNKA ¾kg = 0,75kg 0,75×23zł = 1,50zł 1,50zł zapłacono za szynkę 4,25+1,50=5,75zł Za zakupy zapłacono 5,75zł. Nie Ma Za Co ;)