Tomek przed wyjazdem na obóz kupił notes z kalendarzem i 4 pisaki.Razem zapłacił 11zł.Ile kosztował notes,jeśli był sześciokrotnie droższy niż pisak? ( każdy pisak kosztował tyle samo). Prosze o odpowiedź!!!

Tomek przed wyjazdem na obóz kupił notes z kalendarzem i 4 pisaki.Razem zapłacił 11zł.Ile kosztował notes,jeśli był sześciokrotnie droższy niż pisak? ( każdy pisak kosztował tyle samo). Prosze o odpowiedź!!!
Odpowiedź

pisak x 4 pisaki 4x notes 6x 6x + 4x = 11 10 x= 11 x= 1,1 notes 6,6

Dodaj swoją odpowiedź