Paczka żółtego sera o wadze 450g kosztuje 6,75zł. a)Jle mniej więcej kosztuje kilogram tego sera ? b)Używając kalkulatora ustal tą cenę.

Paczka żółtego sera o wadze 450g kosztuje 6,75zł. a)Jle mniej więcej kosztuje kilogram tego sera ? b)Używając kalkulatora ustal tą cenę.
Odpowiedź

Paczka żółtego sera o wadze 450g kosztuje 6,75zł. a)około 14zł b)450 - 6,75 1000 - x 450x = 6750 x = 15zł

a) mniej więcej? to mniej więcej możesz pomnożyć tą cenę raz dwa (450 g to prawie 0,5 kg:):)) b)450g - 6,75 zł 1000g (1kg) - x x=(1000*6,75)/450= 15 zł

Dodaj swoją odpowiedź