Kilogram jabłek kosztuje 2.40zł. Ile trzeba zapłacić za 30 dag tych jabłek?

Kilogram jabłek kosztuje 2.40zł. Ile trzeba zapłacić za 30 dag tych jabłek?
Odpowiedź

1 kilogram = 100 dekagramów Ja zrobiłem to na proporcje: 2.40zł---100dag x---- 30dag Teraz wystarczy pomnożyć na krzyż x= 30*2.40/100 x= 72/100 x= 0,72 zł Odp. Za 30 dag jabłek trzeba zapłacić 0,72 zł. Pozdrawiam ;)

240 gr x 0,3 kg = 72 gr= 0,72 zł

Dodaj swoją odpowiedź