1.Za trzy kilogramy białego sera zapłacono 25,20 złotych.Ile trzeba będzie zapłacic za 5 kilogramów tego sera.? 2.Agata kupiła 2 kilogramy bananów po 2,45 zł za kilogram i trzy batony po 0,99 zł za sztukę.Ile dostanie reszty z 10 złotych ?

1.Za trzy kilogramy białego sera zapłacono 25,20 złotych.Ile trzeba będzie zapłacic za 5 kilogramów tego sera.? 2.Agata kupiła 2 kilogramy bananów po 2,45 zł za kilogram i trzy batony po 0,99 zł za sztukę.Ile dostanie reszty z 10 złotych ?
Odpowiedź

1. 25,50/3=8,5 8,5*5=42,50 2. 2*2,45+3*0,99=4,90+2,97=7,87 10-7,87=2,13

1)25.2 : 3 = 8.4 8.4 x 5 = 42 zł :D 2)2,45 * 2 = 4.90 4.90+ 3 - 0.03=9.87

25,20 cena 3 kg 25,20 * 2 = 50,40 - cana 6 kg 50, 40 : 6 = 8,40 cena 1 kG 50,40 - 8,40 = 42 zł - cena 5 kg sera Odp : Za pięć kilogramów sera trzeba zapłacić 42 zł Zadanie 2 ( 2 * 2,45) + (3*0,99) = 4,90 + 2,97 = 7,87 - tyle zapłaciła 10 zł - 7,87 =2,13 zł tyle reszty Odp: Agata otrzyma 2.13 zł reszty PS. Gdybyś chciałrozwiązać jescze jakieś zadanie lub potrzebował pomocy pisz na pocztę ;)

Dodaj swoją odpowiedź