Za 5 kilogramów mandarynek i 12 kilogramów jabłek zapłacono 40,25 złotych.1 kilogram mandarynek kosztuje 4,45 złotych.Ile kosztuje 1 kilogram jabłek?

Za 5 kilogramów mandarynek i 12 kilogramów jabłek zapłacono 40,25 złotych.1 kilogram mandarynek kosztuje 4,45 złotych.Ile kosztuje 1 kilogram jabłek?
Odpowiedź

1 kg mandarynek- 4,45 zł 1kg jabłek - xzł 5*4,45+12x=40,25 22,25+12x=40,25________/-22,5 12x=-18___________/:12 x=1,5 odp.: Kilogram jabłek kosztuje 1,5zł

5×4,45=22,25 40,25-22,25=18 18÷12=1,5 - tyle kosztuje kilo jabłek

5 * 4,45 = 22,50 40,25 - 22,50 = 17,7 17,7 :12 = 1,48

Dodaj swoją odpowiedź