Kasia kupiła w sklepie , 2 bułki po 0 , 85 ./ 3 jogurty po 2 , 05 i 30 dag wędliny po 17 zł / kg . Oblicz ile zapłaciła .

Kasia kupiła w sklepie , 2 bułki po 0 , 85 ./ 3 jogurty po 2 , 05 i 30 dag wędliny po 17 zł / kg . Oblicz ile zapłaciła .
Odpowiedź

2*0,85zł + 3*2,05zł + 0,3*17= 12,95 Odp. Kasia zapłaciła 12,95zł zaswoje zakupy.

2*0,85+ 3*2zł + 5,95zł=13.65 zł;)

(2x0.85)+(3x2.05)+(30dagx17zł/kg)=5.80+5.10=10.90zł

Dodaj swoją odpowiedź