Czy kwiat roślin okrytonasiennych jest organem służącym do rozmnażania bezpłciowego, czy płciowego? Odpowiedź uzasadnij.

Czy kwiat roślin okrytonasiennych jest organem służącym do rozmnażania bezpłciowego, czy płciowego? Odpowiedź uzasadnij.
Odpowiedź

Bezpłuciowego bo bo to rośliny! Tak mi się zdaje upewnij się jeszcze od innych

Rośliny okrytonasienne rozmnażają się bezpłciowo, głownie za pomocą przekształconych pędów. Bezpośrednio w procesie rozmnażania płciowego biorą udział słupki i pręciki. Jest to bardzo dobre. Proszę o gwiazdkę (czyli punkciki) ;)

Płciowego, ponieważ w kwiecie roślin okrytonasiennych znajduje się pyłek, zawierający komórki rozrodcze męskie i słupek w którym jest zalążnia. Gdy spotkają się one dochodzi do zapłodnienia (podwójnego zresztą), co jest dowodem na płciowe rozmnażanie się.

Dodaj swoją odpowiedź