Dwie bulki i serek kosztuja lacznie 2.60zl a 5 bulek i 2 serki 5.70 zl. Jaka jest cena bulki a jaka serka
Dwie bulki i serek kosztuja lacznie 2.60zl a 5 bulek i 2 serki 5.70 zl. Jaka jest cena bulki a jaka serka
x-cena bulki y-cena serka 2x+y=2,60 5x+2y=5,70 Rozwiązuje na uklad rownan y=2,60-2x 5x+2(2,60-2x)=5,70 x=5,70-5,20 x=0,5zl 2*0,5+y=2,60 y=1,60zl
x - cena bułki y - cena serka 2x+y=2,6 ----------------------------- > y= -2x+2,6 5x+2y=5,7 || y= -2 * 0,5+2,5 5x+2(-2x+2,6)=5,7 || y=-1+2,5 5x-4x+5,2=5,7 || y- 1,6 x=5,7-5,2 x=0,5 || - to jest oddzielenie . i to po tym oddzieleniu jest do równania x= -2x+2,6 spr. 2* 0,5 + 1,6 = 2,6 1+1,6=2,6 2,6=2,6