Zamieszczono 2 gatunki kawy: 1 gatunek po 15 zł za kg, 2 gatunek po 30 zł za kg. Otrzymano 10 kg mieszanki o wartości 280 zł Ile wzięto kg jednej, a ile drugiej kawy? Proszę o najszybszą odpowiedź :P

Zamieszczono 2 gatunki kawy: 1 gatunek po 15 zł za kg, 2 gatunek po 30 zł za kg. Otrzymano 10 kg mieszanki o wartości 280 zł Ile wzięto kg jednej, a ile drugiej kawy? Proszę o najszybszą odpowiedź :P
Odpowiedź

8 kg. po 30 zł i 2kg. po 15 zł

z układu równań x+y=10 15x+30y=280 x=10-y (10-y)*15+30y=280 x=10-y 150-15y+y*30=280 x=10-y -15y+y*30=280-150 x=10-y -0,5y+y=130/30 0,5y=130/30 y=8,66 x+8,6=10 x=10-8,6=1,4 1,4*15+8,66*30=280 21+259=280 x-pierwszy gatunek y-drugi gatunek Tylko musisz dobrze zaokrąglić

Dodaj swoją odpowiedź