mama kupila 4,6 kg pomaranczy po 5,50 zł za 1kg i 3,8 kg grejfrutów po 6,30 zł za 1 kg czy wystarczyło jej 50złza zaplacenie za te zakupy? ile pieniędzy zostanie lub ile zabraknie?

mama kupila 4,6 kg pomaranczy po 5,50 zł za 1kg i 3,8 kg grejfrutów po 6,30 zł za 1 kg czy wystarczyło jej 50złza zaplacenie za te zakupy? ile pieniędzy zostanie lub ile zabraknie?
Odpowiedź

pomarńacze - 4,6*5,50zł= 25,30zl grejfruty - 3,8*6,30= 23,94zl 25,30+23,94 = 49,24 zł odp zostało jej 76groszy

4,6kg pomarańczy po 5,5 za kg 4,6kg *5,5zł = 25,30zł 3,8kg po 6,3zł za kg 3,8*6,30 = 23,94 25,30+23,94 = 49,24 50-49,24 = 0,76 zł 50zł starczyło na owoce, zostało reszty 0,76zł

4,60·5,50=25,3 -to jest za pomaranicze 3,8 *6,30=23,94-to jest za grejfruty raZem:25,3+23,94 =49,24 50-49,24=0,76 Odp.Zostanie 76 gr .

Dodaj swoją odpowiedź