ZA 2,5 metra firanki ala zapłaciła 51,25 zł.patrycja potrzebuje 3całe i 2/5 metra tej filranki. ile będzie kosztować materiał kupiony pzez patrycję.

ZA 2,5 metra firanki ala zapłaciła 51,25 zł.patrycja potrzebuje 3całe i 2/5 metra tej filranki. ile będzie kosztować materiał kupiony pzez patrycję.
Odpowiedź

ZA 2,5 metra firanki ala zapłaciła 51,25 zł.patrycja potrzebuje 3całe i 2/5 metra tej filranki. ile będzie kosztować materiał kupiony pzez patrycję. Ala: 2,5 metra firanki - zapłaciła 51,25 zł czyli za 1 m ( bieżący lub kwadratowy) zapłaci : 51,25 zł:2,5=512,5 zł:25=20,50 zł Patrycja: kupiła 3całe i 2/5 metra tej filranki zapłaciła: 3 i 2,5 *20,50 zł=3,4 *20,50 zł=69,70 zł

z proporcji: 2,5m = 51,25zł 1m = x 2,5x = 51,25 /2,5 x = 20,5 zł kosztuje jeden metr patrycja kupuje 3 i 2/5 metra więc zapłaci 20,5zł * 3 i 2/5 = 20,5 * 3,4 = 69zł i 70gr

Również proporcje ale w inny sposób 2,5m - 51,25 zł 3,4m - x zł x- kwota która musi zapłacić Patrycja x=(3,4m * 51,25zł) :2,5m x= 174,25 : 2,5 x= 69,7 zł Odp: Materiał kupiony przez Patrycję będzie kosztował 69,7 zł.

Dodaj swoją odpowiedź