W noworocznym teleturnieju 'Przełom wieków' zwycięsca mogł wybrać jedną spośrod dwóch nagród: sztabke złota o wadze 1 kg lub 80 tys.zł. Którą nagrode opłacało się wybrać? 1 kg to około 35 uncji cena złota 912.6$za uncje cena dolara: 1$ =3,14zł

W noworocznym teleturnieju 'Przełom wieków' zwycięsca mogł wybrać jedną spośrod dwóch nagród: sztabke złota o wadze 1 kg lub 80 tys.zł. Którą nagrode opłacało się wybrać? 1 kg to około 35 uncji cena złota 912.6$za uncje cena dolara: 1$ =3,14zł
Odpowiedź

35*912.6*3.14=100294,74zl obp biez zloto zarobisz 20 tys wiecej

1kg = 35uncji 912,6$ = 1uncja 912,6$ × 35 = 31941,00$ 1$ = 3,14zł 31941,00$ × 3,14zł = 100294,74zł Odp: Opłacało się wybrać sztabkę złota o wadze 1kg.

Dodaj swoją odpowiedź