Ile waży sztabka złota oraz ile kosztuje cała sztabka? gęstość złota = 19280 kg/m3 1g = 60zł

Ile waży sztabka złota oraz ile kosztuje cała sztabka? gęstość złota = 19280 kg/m3 1g = 60zł
Odpowiedź

V = Pp * H h- trapezu 25 = 9 + x² x=4 V = 1/2 * 14 * 4 * 30 = 18 * 30 = 540 [cm ³] = 0,00054 [m ³] 19280kg - 1m ³ x - 0,00054 m ³ proporcja : x= 10,4112 kg. <--- jedna sztabką tyle waży. 1 g - 60zł 10411,2g - x proporcja: x = 624672zł. cena sztabki. Proszę bardzo.

Dodaj swoją odpowiedź