szkoła kupiła 100kg ogórków 1000kg ziemniaków i 400kg chleba.1kg ogórków kosztuje 2,53 1kg ziemniaków kosztuje 3,48 i 1kg chleba kosztuje 6,97.ile zapłaciła szkoła.

szkoła kupiła 100kg ogórków 1000kg ziemniaków i 400kg chleba.1kg ogórków kosztuje 2,53 1kg ziemniaków kosztuje 3,48 i 1kg chleba kosztuje 6,97.ile zapłaciła szkoła.
Odpowiedź

100*2,53 + 1000*3,48 + 400*6,97 = 253 + 3480 + 2788 = 6521

100x2,53= 253zł 1000x3,48= 3480zł 400x6,97=2788zł 253+3480+2788=6521zł odp: szkoła zapłaciła 6521zł

100 kg * 2,53 zł =253 zł - cena ogórków 1000 kg *3,48zł = 3480 zł - cena ziemniaków 400 kg * 6,97 zł = 2788 zł - cena chleba 253 zł + 3480 zł + 2788 zł = 6521 zł Odp: Szkoła zapłaciła ze te produkty 6521 zł.

Dodaj swoją odpowiedź