Wojtek kupił jeden i trzy czwarte kg jabłek po 2,40 zł za kilogram i dwa i jedną drugą kg gruszek po 3,50 zł za kilogram. Jaką resztę otrzyma płacąc 20 zł obliczenie odp...............................................

Wojtek kupił jeden i trzy czwarte kg jabłek po 2,40 zł za kilogram i dwa i jedną drugą kg gruszek po 3,50 zł za kilogram. Jaką resztę otrzyma płacąc 20 zł obliczenie odp...............................................
Odpowiedź

x- cena jaką zapłacił za jabłka y- cena jaką zapłacił za gruszki 1¾ kg. ---- x zł 1 kg ------- 2.40 zł x= 1¾ * 2.40 = 1.75 * 2.40 = 4.20zł 2½ kg ----- y zł 1 kg ------- 3.50 zł y= 2½ * 3.5 = 2.5 * 3.5 = 8.75 zł razem zapłacił: 4.2 + 8.75 = 12.95zł reszta: 20zł - 12.95zł = 7.05 zł Odp. otrzyma 7.05 zł reszty.

Dodaj swoją odpowiedź