Do sklepu sprowadzono dwa gatunki cukerków.Za dwa kilogramy cukerków I gatunku i 3kg II gatunku trzeba zapłacić 51 zł.Oblicz cenę cukerków każdego rodzaju jeżeli kg cukerków II gatunku kosztowała o 3 zł mniej niż 1 kg cukierków I gatunku. Daje naj!!!!

Do sklepu sprowadzono dwa gatunki cukerków.Za dwa kilogramy cukerków I gatunku i 3kg II gatunku trzeba zapłacić 51 zł.Oblicz cenę cukerków każdego rodzaju jeżeli kg cukerków II gatunku kosztowała o 3 zł mniej niż 1 kg cukierków I gatunku. Daje naj!!!!
Odpowiedź

Do sklepu sprowadzono dwa gatunki cukerków.Za dwa kilogramy cukerków I gatunku i 3kg II gatunku trzeba zapłacić 51 zł.Oblicz cenę cukerków każdego rodzaju jeżeli kg cukerków II gatunku kosztowała o 3 zł mniej niż 1 kg cukierków I gatunku. x-cena cukierków I gatunku y-cena cukierków II gatunku 2x+3y=51 - 2 kg cukierków I gat. i 3 kg II gat. kosztuje 51 zł y=x-3 - II gat kosztuje o trzy zł mniej niż I gat układamy układ równań 2x+3y=51 y=x-3 2x+3(x-3)=51 y=x-3 2x+3x-9=51 y=x-3 5x=60 y=x-3 x=12 cena kg cukierków I gatunku y=12-3=9 cena kg cukierków II gatunku Myślę, że pomogłam

Dodaj swoją odpowiedź