Uzupelnij tabele od 7 do 10 przykazania i jestem odpowiedzialny za i 3 myslniki np. Przykazanie | jestem odpowiedzialny Nie cudzoloz | -za czystosc swoich mysli | -za czystosc przed malzenstwem itd.

Uzupelnij tabele od 7 do 10 przykazania i jestem odpowiedzialny za i 3 myslniki np. Przykazanie | jestem odpowiedzialny Nie cudzoloz | -za czystosc swoich mysli | -za czystosc przed malzenstwem itd.
Odpowiedź

7. Nie kradnij: -moją własność -własność bliźniego -szacunek dla pieniądza- nie trwonienie ich 8. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu: -prawdę w moim życiu -dobro czyjegoś imienia(gdy niesłusznie go obgadujesz) -dotrzymywanie złożonych obietnic 9. Nie pożądaj żony bliźniego swego...: -czystość moich myśli -branie udziału w rozmowach o tematyce seksualnej -czystość myśli obserwujących mnie ludzi (nieskromny strój) 10.... ani żadnej rzeczy, która jego jest: -uczucie zazdrość -swoją wrażliwość na potrzeby innych -właściwą hierarchię wartości w moim życiu (Bóg na pierwszym miejscu)

PRZYKAZANIE: JESTEM ODPOWIEDZIALNY ZA: "Nie mów fałszywego * nie okłamywanie innych świadectwa * mówienie nieprawdy o bliźnich przeciw bliźniemu swemu" * za nie mówienie fałszywego sądu o bliźnich "Nie pożądaj żony * nie poddać się pokusom bliźniego swego" * chronić siebie przed zniszczeniem przez egoizm * chronienie siebie przed nieprzyzwoitymi myślami i czynami "Ani żadnej rzeczy, * za to, by nie szkodzić swemu która jego jest" bliźniemu * przestrzeganie cnoty skromności w swych uczynkach * to, by nie pożądać rzeczy do bliźniego należącej

Dodaj swoją odpowiedź