ser kosztuje 18,40zł za kg. oblicz ile kosztuje? a)pół kg sera? b)ćwierć kg sera? c)10dag sera? d)3/4kg sera? e)1i1/2kg sera? f)1,05kg sera?

ser kosztuje 18,40zł za kg. oblicz ile kosztuje? a)pół kg sera? b)ćwierć kg sera? c)10dag sera? d)3/4kg sera? e)1i1/2kg sera? f)1,05kg sera?
Odpowiedź

ser kosztuje 18,40zł za kg. a)pół kg sera= 0,5* 18,4 = 9,20zł b)ćwierć kg sera= 0,25 * 18,4 = 4,60zł c)10dag sera = 0,1 * 18,4 = 1,84zł d)3/4kg sera = 0,75 * 18,4 = 13,80zł e)1i1/2kg sera = 1,5 * 18,4 = 27,60zł f)1,05kg sera= 1,05 * 18,4 = 19,32zł

a)18,40*0,5=9,2 zł b)18,40*0,25=4,6 zł c)18,40*0,1=1,84 zł d)18,40*0,75=13,8 zł e)18,40*1,50=27,6 zł f)18,40*1,05=19,32 zł

a 18,40zł :2=9,20 b 9,20 :2=4,6 c 9,20 : 5=1,84 d 4,6*3=13,8 e 18,40 + 9,2=27,6 f 18,4 + (1,84:2)=19,32

Dodaj swoją odpowiedź