Streszczenie mitu - "Demeter i Kora"

Kora była córką Demeter. Młoda i śliczna bogini wychowała się na łonie natury, gdzie wiodła beztroskie życie w otoczeniu nimf. Pewnego razu przechadzała się po łące gdy nagle dostrzegła kwiat narcyza. Nie zważając na przestrogi matki przed kwiatem poświęconym bogowi podziemi, zerwała go. Wówczas na łące zapadła ciemność, ziemia rozstąpiła się, a z głębin wyłonił się rydwan którym powoził Hades. Kora nie zdążyła nawet krzyknąć a już znalazła się w objęciach posępnego władcy.

Demeter zaniepokojona długą nieobecnością córki rozpoczęła poszukiwania, które trwały 9 dni i 9 nocy. Niestety bez rezultatu. Nad smutną boginią po litowała się Hekete, która pomogła odkryć tajemnicę zaginięcia Kory. Okazało się, że Zeus już dawno obiecał jej rękę zakochanemu w niej Hadesowi, teraz wykorzystał okazję. Demeter okrutnie pogniewała się na Zeusa, ponieważ skazał jej córkę na życie w ciemnościach u boku mrukliwego Hadesa. Pogrążyła się w smutku, a wraz z nią cały świat przestał wydawać plony, co groziło wszystkim ludziom głodem. W tedy za rozkazem Zeusa Hermes udał się do Hadesa z przykazaniem uwolnienia Kory. I śliczna bogini zjawiła się na Ziemi ku wielkiej radości matki i ludzi, bo ocaliła świat przed klęską nieurodzaju. Jednak szczęście nie trwało długo, ponieważ Kora spożyła podany jej przez władcę owoc granatu, który był symbolem małżeństwa, co na zawsze związało ją z Hadesem.

I odtąd na wiosnę Kora powracała z podziemi. Przez 9 miesięcy była z matką, a ziemia radowała się i rozkwitała. Na jesień znów wracała do mrocznego królestwa jako żona Hadesa, a świat pogrążał się w smutku i przestawał wydawać plony.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Muszę na jutro napisać streszczenie mitu 'Demeter i Kora' ! Ale co jest najlepsze oczami Hadesa !!! Czyli tak jak byś my byli hadesem i opisywali wzystkie wydarzenia np: i wtedy pojawilem się na polanie i pojmałem Korę córkę demeter itp . POMOCY !!!!!

Muszę na jutro napisać streszczenie mitu 'Demeter i Kora' ! Ale co jest najlepsze oczami Hadesa !!! Czyli tak jak byś my byli hadesem i opisywali wzystkie wydarzenia np: i wtedy pojawilem się na polanie i pojmałem Korę córkę demeter itp . PO...

Język polski

Napisze mi ktoś streszczenie mitu "Demeter i Kora,,??? Proszę o szybką odpowiedź

Napisze mi ktoś streszczenie mitu "Demeter i Kora,,??? Proszę o szybką odpowiedź...

Język polski

krótkie streszczenie mitu Demeter i Kora [parę zdań ] :)

krótkie streszczenie mitu Demeter i Kora [parę zdań ] :)...

Język polski

streszczenie mitu demeter i kora plis to na jutro!!!

streszczenie mitu demeter i kora plis to na jutro!!!...

Język polski

streszczenie mitu demeter i kora Plisss to na jutro!!!

streszczenie mitu demeter i kora Plisss to na jutro!!!...

Język polski

streszczenie mitu demeter i kora plis to na jutro!!!!

streszczenie mitu demeter i kora plis to na jutro!!!!...