1.Ewa kupiła 40dag wędliny po 18,50 za kg i 3,5kg gruszek po 3,40 za 1kg. Ile zapłaciła Ewa za zakupy?
1.Ewa kupiła 40dag wędliny po 18,50 za kg i 3,5kg gruszek po 3,40 za 1kg. Ile zapłaciła Ewa za zakupy?
0.40 x 18.50=7,40 3.5 x 3.40=11.90 7.40+11.90=19.30 odp. ewa zapłaciła 19.30 zł za zakupy.
40dag=0,40kg 0,40*18,50+3,50*2,40=7,40+11,90=19,30 odp:Ewa zapłaciła 19,30zł
1.Ewa kupiła 40dag wędliny po 18,50 za kg i 3,5kg gruszek po 3,40 za 1kg. Ile zapłaciła Ewa za zakupy? 18,50*0,40=7,40 zł 3,40*3,50=11,90zł 7,40+11,90=19,30 zł 0dp. Ewa zapłaciła za zakupy 19,30 zł