Za 2 filiżanki i 6 kubków mama zapłaciła 220zł. Za te same pieniądze mama mogłaby kupic 11 kubków. Ile kosztuje jeden kubek, a ile jedna filiżanka?

Za 2 filiżanki i 6 kubków mama zapłaciła 220zł. Za te same pieniądze mama mogłaby kupic 11 kubków. Ile kosztuje jeden kubek, a ile jedna filiżanka?
Odpowiedź

220- 100=120:6=20zł <- jeden Kubek 20razy 6=120 220-120=100zł 100:2=50zł <- Jedna filiżanka

ile kosztuje kubek? 220 : 11 = 20 x - cena filiżanki 2x + 6 * 20 = 220 2x = 220 - 120 2x = 100 /:2 x = 50 odp. kubek kosztuje 20 zl, a filiżanka 50 zł

Jeżeli 11 kubków kosztuje 220 zł to 1, 220:11=20zł a więc 2 filiżanka 220-6*20=100 więc jedna 50 zł

Dodaj swoją odpowiedź