zad 1 1kg szynki kosztuje 24,50zł. ile kosztuje 20dag takiej szynki? zad 2 za 7dag sera trzeba zapłacić 3,92zł. ile kosztuje 1kg tego sera? tylko sposobem pisemnym

zad 1 1kg szynki kosztuje 24,50zł. ile kosztuje 20dag takiej szynki? zad 2 za 7dag sera trzeba zapłacić 3,92zł. ile kosztuje 1kg tego sera? tylko sposobem pisemnym
Odpowiedź

1. 0,2*24,5=4,9 2. 3.92/7 * 100=56

zad1 20dag = 0,2kg 0,2 * 24,50zł = 4,90zł Odp. 20dag szynki kosztuje 4,90zł zad2 3,92zł : 7 = 0,56zł ---->cena 1dag sera 0,56zł * 100 = 56zł Odp. Jeden kg tego sera kosztuje 56zł.

1. 20dag= 0,2kg 1kg = 24,50 Tyle kosztuje szynka 24,50 * 0,2 = 4,90zł Odp:20dag szynki kosztuje 4,90zł. 2. 7dag=0,07kg 3,92zł :0,07kg=56,00 zł Odp:Za 1kg sera trzeba zapłacić 56zł. Pozdro :P

Dodaj swoją odpowiedź