8. Kilogram cukierków kosztuje 15 zł. Oblicz, ile trzeba zapłacić za cukierki, gdy kupimy: a) ½kg. b) ⅖ kg. c) ⅗ kg. d) 1/10 kg. Proszę o pomoc. Potrzebne na dziś do godziny 20

8. Kilogram cukierków kosztuje 15 zł. Oblicz, ile trzeba zapłacić za cukierki, gdy kupimy: a) ½kg. b) ⅖ kg. c) ⅗ kg. d) 1/10 kg. Proszę o pomoc. Potrzebne na dziś do godziny 20
Odpowiedź

a) 1/2kg*15zł=7,5zł b)2/5kg*15zł=6zł c)3/5kg*15zł=9zł d)1/10kg*15zł=1,5zł

a)15zł:1/2kg=7.50 zł b)15zł:2/5kg=15 *5/2=6zł c)15zł:3/5kg=15*5/3=9zł d)15zł:1/10=15*10/1=6zł :*

Kilogram cukierków kosztuje 15 zł. Oblicz, ile trzeba zapłacić za cukierki, gdy kupimy: a) ½kg. 15zł*½=15/2=7,50zł b) ⅖ kg. 15*⅖=30/5=6zł c) ⅗ kg. 15*⅗=45/5=9zł d) 1/10 kg. 15*1/10=15/10=1,50zł

Dodaj swoją odpowiedź