Matematyka- przedmiot szkolny? Same nudy? Coś trudnego? Niejasnego? Może i to trudna sztuka. Może i do nie pojęcia. Lecz..... Każdy może ją polubić, Nie ważne, czy As, czy osioł. Lecz trzeba mieć podejście dobre, By za pan brat być z nią, a ona z tobą. --- Zegar odmierza czas. Minuty. Sekundy. Godziny. Wyznacza nam, co mamy robić. Ma nad nami władzę. Musimy go mieć przy sobie. Bez niego- bez orientacji. Zegar- tak mały. Tak wążny.
Zegar tyka, mija czas tylko żeby czekanie nie przerosło nas. Może i mamy niewiele lat ale życie i tak potrafi dokopać nam. Zegar tyka, boje się że to wszystko w przyszłości przerośnie mnie . Słysze, czuje jak mija czas, mam nadzieje że to nie ostatni raz . Słysze szelest liści, czuję we włosach wiatr, widzę czyjąś uśmiechniętą twarz . Zegar tyka, mija czas więc ciesz się każdym dniem, każdym uśmiechem, muzyki tchnieniem, bo gdy już przestaniesz słyszeć czas to znaczy że przyszłość wkrótce dogoni nas. Więc po co biegniesz ? przed przeznaczeniem i tak nie uciekniesz . :)
Kiedy na zegar patrzymy Wiemy, jaka jest pora i nigdy się nie spóźnimy. W zegarku czas płynie różnie, ale zawsze traktujemy go poważnie. Bez zegarków nic byśmy nie zrobili tylko o wyczucie czasu modlili. Ja mam w domu pełno zegarków, tyle ile w paczce jest talarków. Może być ;] ?