Ojciec i córka podczas wyprawy rowerowej pojechali 32,5km.ile pełnych obrotów wykonały koła ich rowerów. jeśli średnica kół roweru córki wynosi 49cm , a ojca 65cm?Wyniki zaokrąglij do pełnych setek obrotów

Ojciec i córka podczas wyprawy rowerowej pojechali 32,5km.ile pełnych obrotów wykonały koła ich rowerów. jeśli średnica kół roweru córki wynosi 49cm , a ojca 65cm?Wyniki zaokrąglij do pełnych setek obrotów
Odpowiedź

32,5 km = 3250000 cm Córka: 3250000cm:49cm=66326,530612244 Odpowiedź po zaokrągleniu 66426 Ojciec: 3250000:65cm=50000 odp. ojciec wykonał 50000 obrotów a córka 66426

Ojciec i córka podczas wyprawy rowerowej pojechali 32,5km.ile pełnych obrotów wykonały koła ich rowerów. jeśli średnica kół roweru córki wynosi 49cm , a ojca 65cm?Wyniki zaokrąglij do pełnych setek obrotów Obliczam obwód koła ojca, r=1/2średnicy=1/2*65=32,5 l=2πr=2*3,14*32,5=204,1cm 1km=1000m=100 000cm 32,5km=32 500 000cm 32 500 000cm:204,1cm=159 235,668≈159 235 obrotów Obliczam obwód koła córki, r=1/2średnicy=1/2*49=24,5 l=2πr=2*3,14*24,5=153,86cm 1km=1000m=100 000cm 32,5km=32 500 000cm 32 500 000cm:153,86cm=211230,98≈211 231 obrotów

Dodaj swoją odpowiedź