Zad.1a)Za trzy ołówki po 0,60 i 4 zeszyty zapłaciłam 7zł. Ile kosztuje zeszyt?

Zad.1a)Za trzy ołówki po 0,60 i 4 zeszyty zapłaciłam 7zł. Ile kosztuje zeszyt?
Odpowiedź

3*0,60=1,80 7-1,80=5,20 5,20:4=1,30 Odp: Zeszyt kosztuje 1,30 zł.

3×0,60zł=1,80zł tyle kosztują trzy ołówki 7,00zł-1,80zł=5,20 4 zeszyty 5,20÷4=1,30zł cena zeszytu

3*0,60=1,80 7-1,80=5,20 5,20:4=1,3 odp: zeszut kosztuje 1.30 zl

Dodaj swoją odpowiedź